Okolice Soliny
Soliny reklamować nie trzeba. Jest przepiękna. Umożliwia aktywny wypoczynek i uprawianie sportów wodnych. Jezioro solińskie powstało dzięki największej w Polsce i jednej z największych w Europie betonowych zapór wodnych.

Zapora w Solinie słynie z niezwykłej panoramy, widoku na jezioro i monumentalnych gabarytów. Znane turystom miejsce w bieszczadzkich górach stanowi także – zgodnie z nazwą – działającą elektrownię wodną. Spacerując po tamie skupiamy się na górskich widokach, a pod naszymi stopami woda pracuje ciężko wytwarzając elektryczność. Zespół Elektrowni Wodnych Solina oraz Centrum Informacji o Energii Odnawialnej razem stworzyły program, który nie tylko pokazuje od środka samą tamę, jej ogrom i technologiczne zaplecze, ale także wyjaśnia, jak i skąd bierze się cenna energia płynąca z Soliny do całych Bieszczad. Zwiedzanie obiektu 5 m poniżej poziomu dna Jeziora Solińskiego (więcej informacji www.solina.pl).

Sporty wodne. Przechodząc liczącą 664 metry długości zaporę koniecznie trzeba się udać w kierunku kąpieliska, bądź przystani statków turystycznych, które w sezonie odpływają praktycznie co 30 minut. Na przystani znajduje się także wypożyczalnia sprzętu pływającego, w tym rowerków i kajaków. Jezioro Solińskie jest chętnie wybierane przez żeglarzy i zwolenników windsurfingu, choć ze względu na zmienność i nieprzewidywalność wiatrów akwen nie należy do łatwych. Również miłośnicy wędkowania znajdą tu wiele atrakcyjnych miejsc (więcej informacji na http://wedkowanienasolinie.pl/).

Bieszczady to przede wszystkim wycieczki po górach: piesze, rowerowe i coraz popularniejsze - konne. Możliwości górskich wycieczek są w Bieszczadach nieograniczone. Można wędrować wytyczonymi szlakami pieszymi, rowerowymi czy konnymi, ale można również (oczywiście poza obszarami chronionej przyrody) poruszać się ścieżkami i drogami leśnymi. Warunki do jazdy rowerem są w Bieszczadach doskonałe. Dla rowerzystów dostępne są liczne leśne drogi (stokówki), które są oznakowane, wiją się łagodnymi zakrętami i podjazdami, oferują piękne widoki. Dla amatorów dłuższych spacerów z kijami w otoczeniu Jeziora Myczkowieckiego wytyczono 18 tras spacerowych Bieszczadzkiego Centrum Nordic Walking. Aby wybrać się w wyższe partie gór, należy podjechać malowniczą pętlą bieszczadzką, małą lub dużą, mijając po drodze niesamowite widoki oraz wyruszyć na jeden z dobrze oznakowanych szlaków turystycznych. Są szlaki łatwiejsze, o łagodnych podejściach, ale są i takie, które mogą okazać się prawdziwym wyzwaniem. Jedną z takich wypraw może okazać się szlak prowadzący na Tarnicę, najwyższy bieszczadzki szczyt.
Parki linowe. W Bieszczadach znajduje się kilka parków linowych. Najbardziej znany jest park nad zalewem solińskim, z niezapomnianą tyrolką nad wodą oraz wyciągiem do sportów wodnych "Wake Park Solina" w urokliwej zatoce Drewnianej w Solinie.
Przez Bieszczady po torach. Bieszczadzka kolejka leśna, inaczej bieszczadzka ciuchcia, znana jest chyba każdemu, kto wybiera się w Bieszczady. Wije się lasem, wiedzie przez miejsca, które wyglądają jakby znajdowały się na końcu świata. Tory kolejki są często jedynym znakiem, że tu żyją ludzie...